החזר מס הכנסה » החזר מס בגין בן זוג לא עובד

החזר מס בגין בן זוג לא עובד

יש לכם בן או בת זוג שאינו עובד והגיע לגיל פרישה או יש לו נכות? רשות המסים נותנת לכם הטבות במס הכנסה בשל כך שכלכלת בן או בת הזוג היא עליכם ותוכלו לקבל החזר מס הכנסה על כך.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס בגין בן זוג לא עובד?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

בן זוג לא עובד (בלי הכנסה) הוא תושב ישראל שכלכלתו נמצאת על בן הזוג העובד אשר משלם מס הכנסה.

החזר מס הכנסה בגין בן זוג לא עובד, היא הטבה במס הכנסה שמגיעה לכל בן זוד שיש לו בן או בת זוג לא עובד. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל תושב ישראל, אשר יש לו בן או בת זוג ללא הכנסה (לא עובד) ובן או בת הזוג האמור הגיע לגיל פרישה, או הוא עיוור או נקבעה לו נכות של 100% לתקופה של 185 ימים ומעלה – זכאי להטבת המס.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי במס הכנסה.

סכום ההחזר הוא לפי שווי של נקודת זיכוי אחת. לכן ההחזר השנתי עשוי להיות כ-2,616 ש"ח.

איך לקבל החזר מס בגין בן זוג לא עובד?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, אילו הטבות במס קיבלתם, צירוף מסמכים מאמתים לגבי בן או בת הזוג ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.