החזר מס הכנסה » החזר מס להורים גרושים או פרודים על גידול ילדים

החזר מס להורים גרושים או פרודים על גידול ילדים

הורים גרושים או פרודים ומגדלים את הילדים? רשות המסים נותנת לכם הטבות במס הכנסה בשל גידול הילדים באופן עצמאי או באופן של השתתפות בכלכלתם ותוכלו לקבל החזר מס הכנסה על כך.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס להורים גרושים או פרודים על גידול ילדים?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

הורים גרושים או פרודים הם הורים אשר גרים בנפרד מההורה השני וכלכלת הילדים נמצאת עליהם (הם מגדלים את הילדים שלהם ומפרנסים אותם).

החזר מס הכנסה להורים גרושים או פרודים על גידול ילדים, היא הטבה במס הכנסה שמגיעה לכל הורה גרוש או פרוד אשר מגדל את הילדים וכלכלתם עליו. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל הורה גרוש או פרוד, אשר לו ילדים עד גיל 19, ומגדל את הילדים או משתתף בכלכלת ילדיו או מחזיק במשמורת משותפת עם ההורה השני.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי במס הכנסה.

סכום ההחזר הוא לפי שווי של נקודת זיכוי אחת. לכן ההחזר השנתי עשוי להיות כ-2,616 ש"ח.

אותו הורה יכול להיות זכאי גם לקבל החזר מס לילד עד גיל 5, 6 או 18 – לפי העניין.

איך לקבל החזר מס להורים גרושים או פרודים על גידול ילדים?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, אילו הטבות במס קיבלתם, האם קיבלתם נקודות זיכוי על כך בתלוש השכר ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.