החזר מס הכנסה » החזר מס להורים לפעוטות מתחת לגיל 6 שנים

החזר מס להורים לפעוטות מתחת לגיל 6 שנים

הורים, יש לכם פעוטות מתחת לגיל 6 שנים? רשות המסים נותנת לכם הטבות במס הכנסה כך שתוכלו לקבל החזר מס הכנסה היותכם הורים לילדים קטינים שלא מלאו להם 6.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס לפעוטות מתחת לגיל 6 שנים?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

החזר מס הכנסה בגין לפעוטות מתחת לגיל 6 שנים, היא הטבה במס הכנסה שמגיעה לכל הורה שיש לו פעוט מתחת לגיל 6 שנים וכלכלת הפעוט עליהם. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל תושב ישראל, אשר יש לו פעוט או פעוטה החל משנת הלידה ועד השנה בה מלאו לפעוט 5 שנים – זכאי להטבת המס. עבור כל פעוט.

בזוגות נשואים, הגבר מקבל את ההטבה.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי במס הכנסה.

סכום ההחזר הוא לפי שווי של 1.5 נקודת זיכוי בשנת הלידה ו-2.5 נקודות זיכוי למשך 5 שנים עד לשנה בה הפעוט הגיע לגיל 5. לכן ההחזר השנתי עשוי להיות כ-2,616 ש"ח.

איך לקבל החזר מס להורים לפעוטות מתחת לגיל 6?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, אילו הטבות במס קיבלתם, צירוף מסמכים מאמתים לגבי הילד ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.