החזר מס הכנסה » החזר מס לחיילים משוחררים

החזר מס לחיילים משוחררים

חיילים משוחררים שזה עתה סיימו שירות צבאי בצה"ל או במשטרה? רשות המסים נותנת לכם הטבות במס הכנסה כדי שתוכלו להסתגל לאזרחות לאחר שירות ותוכל לקבל החזר מס לחיילים משוחררים.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס לחיילים משוחררים?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

חייל משוחרר הוא חייל ששירת שירות צבאי סדיר לפחות 12 חודשים, כאשר השירות יכול להיות בצבא הגנה לישראל, יחידות משטרת ישראל, שירות משמר הגבול, שירות בתי הסוהר או שירות ביטחון אחר.

החזר מס הכנסה לחיילים משוחררים, היא הטבה במס הכנסה שמגיעה לכל חייל משוחרר בישראל על השירות הסדיר שביצע והיא ניתנת למשך תקופה מסויימת. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל חייל משוחרר ששירת שירות צבאי סדיר לפחות 12 חודשים – זכאי לקבל את ההטבה במס הכנסה למשך 3 שנים.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי במס הכנסה. ההחזר הוא לפי החישוב הבא:

  • חיילים משוחררים –
    • אורך שירות 23 חודשים ומעלה – 2 נקודות זיכוי.
    • אורך שירות 12 עד 22 חודשים – 1 נקודות זיכוי.
  • חיילות משוחררות –
    • אורך שירות 22 חודשים ומעלה – 2 נקודות זיכוי.
    • אורך שירות 12 עד 21 חודשים – 1 נקודות זיכוי.

ההטבה היא למשך 36 חודשים ראשונים מסיום השחרור.

למשל, חייל משוחרר ששירת 24 חודשים זכאי להחזר של 5,232 ש"ח לשנה למשך 3 שנים. זאת בלי חישוב תושב ישראל או אחרים שגם את זה הוא עשוי לקבל.

איך לקבל החזר מס לחיילים משוחררים?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, אילו הטבות במס קיבלתם, כמה חודשים שיררתם לפי תעודת השחרור שלכם ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.