החזר מס הכנסה » החזר מס לעולים חדשים

החזר מס לעולים חדשים

עולים חדשים שהגיעו לחיות במדינת ישראל? רשות המסים נותנת לכם הטבות במס הכנסה כדי שתוכלו להסתגל לשהייה בארץ ותוכלו לקבל מסלול של החזר מס לעולים חדשים.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס לעולים חדשים?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

עולה חדש הוא עולה שיש לו אשרת עולה חדש או תעודת עולה חדש לפי חוק, או עולה שיש לו זכאות וקיבל אשרה לפי חוק. עולים חדשים נחשבים מספר שנים, בהתאם לזכויות שונות, אך לעניין מס הכנסה הזכאות היא למשך 3.5 שנים.

החזר מס הכנסה לעולים חדשים, היא הטבה במס הכנסה שמגיעה לכל עולה חדש בישראל על עבודה וקבלת שכר או הכנסה אחרת למשך תקופה מסויימת. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל עולה חדש שיש לו אשרת עולה או תעודת עולה דרך משרד הקליטה, או שקיבל אישור זכאות לכך – זכאי לקבל את ההטבה במס הכנסה למשך 3.5 שנים.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי ממס הכנסה. ההחזר הוא לפי תקופה בארץ באופן הבא:

  • 18 חודשים ראשונים – 3 נקודות זיכוי (654 שקל לחודש).
  • 12 חודשים הבאים – 2 נקודות זיכוי (436 שקל לחודש).
  • 12 חודשים הבאים – 1 נקודות זיכוי (218 שקל לחודש).

בנוסף, הוא יהיה זכאי לקבל נקודות זיכוי הניתנות לתושב ישראל, ואם היא עולה חדשה, אז גם נקודות זיכוי לאישה.

למשל, עבור עבודה ב-12 החודשים הראשונים, הזכאות במס היא 7,848 שקל לשנה זו. זאת בלי חישוב תושב ישראל או אישה.

איך לקבל החזר מס לעולים חדשים?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, אילו הטבות במס קיבלתם, האם יש לכם תעודת עולה או אשרה ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.