החזר מס הכנסה » החזר מס על קבלת תואר ראשון אקדמי

החזר מס על קבלת תואר ראשון אקדמי

סיימתם לימודי תואר ראשון במוסד אקדמי מוכר בישראל? ייתכן שמגיעות לכם הטבות מס מרשות המסים כך שתוכלו לקבל החזר מס הכנסה עבור קבלת תואר ראשון אקדמי.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס על קבלת תואר ראשון?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

בוגר תואר ראשון הוא אדם אשר למד לימודים אקדמיים במוסד אקדמי מוכר בישראל, וקיבל אישור זכאות לקבלת תואר ראשון.

החזר מס הכנסה על קבלת תואר ראשון, היא הטבה במס הניתנת לכל אדם אשר סיים בהצלחה לימודי תואר ראשון במוסד אקדמי מוכר וקיבל אישור זכאות לקבלת התואר במוסד האקדמי המוכר. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל אקדמאי לאחר סיום לימוד תואר ראשון, לרבות מי שיקבל את התואר לאחר ביצוע התמחות כדין בהתאם ללימודים.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי ממס הכנסה. ההחזר הוא בשווי של 1 נקודות זיכוי, עבור תואר ראשון אחד בלבד. אפשר לקבל את ההטבה לאחר סיום הלימודים וקבלת התואר.

כלומר, החזר המס הוא עד 2,616 שקל.

איך לקבל החזר מס על קבלת תואר ראשון?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, האם קיבלתם הטבות במס, האם שילמתם מס הכנסה, האם יש לכם אישור זכאות ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.