החזר מס הכנסה » החזר מס על קבלת תואר שלישי במסלול ישיר (דוקטורט)

החזר מס על קבלת תואר שלישי במסלול ישיר (דוקטורט)

בוגרי תואר שלישי (דוקטורט) אשר קיבלו תואר שלישי במסלול ישיר במוסד אקדמי מוכר בישראל, יכולים להנות מהטבת מס מרשות המסים שמקנה להם החזר מס הכנסה עבור קבלת התואר האקדמי.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס על קבלת תואר שלישי במסלול ישיר (דוקטורט)?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

בוגר תואר שלישי במסלול ישיר הוא אדם שלמד לימודים אקדמיים לתואר שלישי במסלול ישיר במוסד אקדמי מוכר בישראל, וקיבל אישור זכאות לקבלת תואר שלישי.

החזר מס הכנסה על קבלת תואר שלישי, היא הטבה במס הכנסה שכל אדם יכול לקבל אם סיים בהצלחה לימודי תואר שלישי במסלול ישיר במוסד אקדמי מוכר וקיבל אישור זכאות לקבלת התואר במוסד האקדמי המוכר. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל אקדמאי לאחר סיום לימוד תואר שלישי במסלול ישיר (קפיצה ישירות מתואר ראשון לשלישי). אם הלימודים דורשים מכם התמחות כדי לקבל את התואר, אז לאחר סיום ההתמחות בהצלחה וקבלת התואר האקדמי.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי ממס הכנסה. ההחזר הוא בשווי של 0.5 נקודות זיכוי, עבור תואר שלישי במסלול ישיר אחד בלבד. אפשר לקבל את ההטבה לאחר סיום הלימודים וקבלת התואר.

כלומר, החזר המס הוא עד 1,308 שקל.

אם לא קיבלתם את הטבת המס עבור תואר ראשון, תוכלו לקבל אותה לאחר סיום המסלול הזה.

איך לקבל החזר מס על קבלת תואר שלישי במסלול ישיר (דוקטורט)?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, אילו הטבות במס קיבלתם, האם יש לכם אישור זכאות לתואר ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.