החזר מס הכנסה » החזר מס על קבלת תואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים

החזר מס על קבלת תואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים

סיימתם לימוד תואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים במוסד אקדמי מוכר בישראל? מגיע לכם לקבל הטבת מס מרשות המסים שמקנה להם החזר מס הכנסה עבור קבלת התואר האקדמי.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס על קבלת תואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

בוגר תואר שלישי במסלול רפואה או רפואת שיניים הוא אדם שלמד לימודים אקדמיים לתואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים במוסד אקדמי מוכר בישראל, וקיבל אישור זכאות לקבלת התואר האקדמי.

החזר מס הכנסה על קבלת תואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים, היא הטבה במס הכנסה שכל אדם יכול לקבל אם סיים בהצלחה לימודי תואר שלישי במסלול זה במוסד אקדמי מוכר וקיבל אישור זכאות לקבלת התואר במוסד האקדמי המוכר. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל אקדמאי לאחר סיום לימוד תואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי ממס הכנסה. ההחזר הוא בשווי של 1 נקודת זיכוי בשנת מס אחת וגם 0.5 נקודות זיכוי בשנת מס אחרת, עבור תואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים אחד בלבד. אפשר לקבל את ההטבה לאחר סיום הלימודים וקבלת התואר.

כלומר, החזר המס הוא עד 2,616 שקל לשנה אחת ועד 1,308 שקל לשנה העוקבת.

איך לקבל החזר מס על קבלת תואר שלישי ברפואה או ברפואת שיניים?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, אילו הטבות במס קיבלתם, האם יש לכם אישור זכאות לתואר ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.