החזר מס הכנסה » החזר מס על קבלת תואר שני אקדמי

החזר מס על קבלת תואר שני אקדמי

סיימתם לימודי תואר שני במוסד אקדמי מוכר בישראל? אתם יכולים להנות ממגוון של הטבת מס מרשות המסים שנותנת לכם החזר מס הכנסה עבור קבלת תואר שני אקדמי.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס על קבלת תואר שני?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

בוגר תואר שני הוא אדם שלמד לימודים אקדמיים במוסד אקדמי מוכר בישראל, וקיבל אישור זכאות לקבלת תואר שני.

החזר מס הכנסה על קבלת תואר שני, היא הטבה במס הכנסה שכל אדם זכאי לקבל אם סיים בהצלחה לימודי תואר שני במוסד אקדמי מוכר וקיבל אישור זכאות לקבלת התואר במוסד האקדמי המוכר. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל אקדמאי לאחר סיום לימוד תואר שני. אם הלימודים דורשים מכם התמחות כדי לקבל את התואר, אז לאחר סיום ההתמחות בהצלחה וקבלת התואר האקדמי.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי ממס הכנסה. ההחזר הוא בשווי של 0.5 נקודות זיכוי, עבור תואר שני אחד בלבד. אפשר לקבל את ההטבה לאחר סיום הלימודים וקבלת התואר.

כלומר, החזר המס הוא עד 1,308 שקל.

איך לקבל החזר מס על קבלת תואר שני?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, האם קיבלתם הטבות במס, האם שילמתם מס הכנסה, האם יש לכם אישור זכאות לתואר ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.