החזר מס הכנסה » החזר מס לתושבים חוזרים

החזר מס לתושבים חוזרים

תושבים חוזרים שחזרו לגור במדינת ישראל? רשות המסים נותנת לכם הטבות במס הכנסה כדי שתוכלו להסתגל ללחזרה לארץ ותוכלו לקבל מסלול של החזר מס לתושבים חוזרים.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס לתושבים חוזרים?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

תושב חוזר הוא אדם שהיה תושב ישראל, הוא עבר לגור במדינה אחרת ולאחר מכן חזר לישראל ושב להיות תושב ישראל. תושבים חוזרים נחשבים מספר שנים, בהתאם לזכויות שונות, אך לעניין מס הכנסה הזכאות היא למשך 3.5 שנים.

החזר מס הכנסה לתושבים חוזרים, היא הטבה במס הכנסה שמגיעה לכל תושב חוזר בישראל על עבודה וקבלת שכר או הכנסה אחרת למשך תקופה מסויימת. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל תושב חוזר שקיבל תעודת חוזר דרך משרד הקליטה לאחר ששהה בחוץ לארץ 6 שנים לפחות, ובתנאים נוספים – זכאי לקבל את ההטבה במס הכנסה למשך 3.5 שנים.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי במס הכנסה. ההחזר הוא לפי תקופה בארץ באופן הבא:

  • 18 חודשים ראשונים – 3 נקודות זיכוי (654 שקל לחודש).
  • 12 חודשים הבאים – 2 נקודות זיכוי (436 שקל לחודש).
  • 12 חודשים הבאים – 1 נקודות זיכוי (218 שקל לחודש).

בנוסף, הוא יהיה זכאי לקבל נקודות זיכוי הניתנות לתושב ישראל, ואם היא תושבת חוזרת, אז גם נקודות זיכוי לאישה.

למשל, עבור עבודה ב-12 החודשים הראשונים, הזכאות במס היא 7,848 שקל לשנה זו. זאת בלי חישוב תושב ישראל או אישה.

איך לקבל החזר מס לתושבים חוזרים?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, אילו הטבות במס קיבלתם, האם יש לכם תעודת תושב חוזר ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.