החזר מס הכנסה » החזר מס על קבלת תעודת הוראה

החזר מס על קבלת תעודת הוראה

אם סיימתם לימודים של חינוך והוראה במוסד אקדמי בישראל, אז אתם יכולים להנות מהטבות מס מרשות המסים ולקבל החזר מס הכנסה עבור סיום לימודים בהצלחה וקבלת תעודת הוראה.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס על קבלת תעודת הוראה?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

אקדמאי בתחום הוראה הוא אדם אשר למד לימודים אקדמיים בתחום ההוראה וקיבל תעודת הוראה.

החזר מס הכנסה על קבלת תעודת הוראה, היא הטבה במס שניתנת לאקדמאי הוראה אשר סיים בהצלחה לימודי הוראה במוסד אקדמי מוכר וקיבל תעודה רשמית על ידי משרד החינוך בארץ. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל אקדמאי בתחום ההוראה אשר למד 1700 שעות לימוד הוראה לפחות במוסד אקדמי מוכר, עבר מבחנים וקיבל תעודת הוראה דרך משרד החינוך.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי במס הכנסה. ההחזר הוא בשווי של 1 נקודות זיכוי, עבור תעודה אחת בלבד.

כלומר, החזר המס הוא עד 2,616 שקל.

איך לקבל החזר מס על קבלת תעודת הוראה?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם באותה שנה, כמה מס שילמתם והאם קיבלתם זכאויות במס, תעודת ההוראה שלכם ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.