החזר מס הכנסה » החזר מס על קבלת תעודת הנדסאי

החזר מס על קבלת תעודת הנדסאי

מי שסיים לימודים של הנדסאי בישראל יכול להנות מהטבות מס מרשות המסים ולקבל החזר מס הכנסה בגלל נקודות זיכוי הניתנות לו עבור סיום לימודים בהצלחה וקבלת תעודת הנדסאי.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס על קבלת תעודת הנדסאי?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

הנדסאי הוא אדם שלמד לימודים של הנדסאי באחד ממוסדות הלימוד האקדמיים המוכרים וקיבל לאחר מכן תעודת הנדסאי.

החזר מס הכנסה על קבלת תעודת הנדסאי, היא הטבה במס שניתנת להנדסאי על זה שהוא סיים בהצלחה לימודים של הנדסאי במוסד אקדמי מוכר וקיבל תעודה כהוגן על ידי המכון הממשלתי להכשרה (מה"ט). ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל הנדסאי שסיים לימודים במוסד אקדמי מוכר ולמד לפחות 1700 שעות לימוד, ולאחר מכן קיבל תעודת הנדסאי דרך מה"ט של משרד העבודה.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי במס הכנסה. ההחזר הוא בשווי של 1 נקודות זיכוי, עבור תעודה אחת בלבד.

כלומר, החזר המס הוא עד 2,616 שקל.

איך לקבל החזר מס על קבלת תעודת הנדסאי?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם באותה שנה, האם שילמתם מס, האם קיבלתם זיכוי במס, תעודת ההנדסאי שלכם ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.