החזר מס הכנסה » החזר מס בגין תשלום מזונות לבן זוג לשעבר

החזר מס בגין תשלום מזונות לבן זוג לשעבר

עובדים גרושים ומשלמים תשלום דמי מזונות לבן או בת זוג לשעבר? רשות המסים נותנת לכם הטבות במס הכנסה בגלל תשלום מזונות ותוכלו לקבל החזר מס הכנסה על כך.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס בגין תשלום מזונות לבן זוג לשעבר?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

כאשר בני זוג נפרדים ויש להם ילד או ילדים משותפים, אשר נמצאים במשמרת של אחד מהם, אז ההורה השני חייב להשתתף בהוצאות גידול ופרנסתם. תשלום עבור גידול ילדים ידוע בתור דמי מזונות.

החזר מס הכנסה על תשלום מזונות לבן זוג לשעבר, היא הטבה במס הכנסה שמגיעה לכל אדם אשר משלם מזונות לבן או בת הזוג, וזאת כמובן אם אותו משלם נישא לבן או בת זוג אחרת. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל תושב ישראל אשר גרוש מבן או בת הזוג האחרת, הוא משלם דמי מזונות לבן או בת הזוג, ונישא לבן או בת זוג אחרת – זכאי לקבל את הטבת המס הזו.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי במס הכנסה.

סכום ההחזר הוא לפי שווי של נקודת זיכוי אחת. לכן ההחזר השנתי עשוי להיות כ-2,616 ש"ח.

אותו הורה יכול להיות זכאי גם לקבל החזר מס לילד עד גיל 5, 6 או 18 – לפי העניין.

איך לקבל החזר מס על תשלום מזונות לבן זוג לשעבר?

כדי שתהיו זכאים לתשלום החזר מס זה, אנחנו צריכים לדעת מהי ההכנסה שלכם, אילו הטבות במס קיבלתם, האם קיבלתם נקודות זיכוי על כך בתלוש השכר ועוד.

לאחר מכן צריך להגיש את הבקשה להחזר אל מס הכנסה.

תוכלו לפנות אלינו על מנת לבדוק את זכאותכם ללא תשלום! בנוסף, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה להחזר וגם לוודא אם יש סיבות נוספות שבגללן מגיע לכם החזר מס הכנסה.